PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96456}

Dom wariatów

Dom durakov
7,3 2 454
oceny
7,3 10 1 2454
6,7 7
ocen krytyków
Dom wariatów
powrót do forum filmu Dom wariatów

Oczywiście miałem okazje go obejrzeć w ramach FILMOSTRADY - myśle że podjełem udaną decyzje. Samo dzieło Konczałowskiego jest przesiąknięte specyficznym humorem, ciekawą fabuła no i bardzo ciekawym pomysłem. W pewnych aspektach można przyrównać go do "Ziemii Niczyjej" Kosturicy, chocby z racji podjęcia tematu absurdu wojny . Tytułowy dom wariatów to zlepek wielu specyficznych osobistości, które tworzą w małym zapuszczony domku gdzieś na końcu świata, pewna osobliwą całość, kierującą się własnymi prawami. W filmie nie brakuje momentów, które przyprawiaja o smiech, lecz także dużo jest miejsca na refleksje nad stanem duchowym ówczesnej Rosji podczas wojny toczonej w Czeczenii. Myśle że obejrznie tego filmu podczas tegorocznej FILMOSTRADY będzie naprawde godnym wyborem.

Bolverk

Ach te wielkie miasta! Na odludziach nic nie puszczają :-)

użytkownik usunięty
remedy

Bolverk, z "Ziemią niczyją" Kusturicy to ty nie zaświeciłeś. Kusturicy zostaw "Underground", a Tanovicowi oddaj jego Ziemię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones