PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96456}

Dom wariatów

Dom durakov
7,3 2 454
oceny
7,3 10 1 2454
6,7 7
ocen krytyków
Dom wariatów
powrót do forum filmu Dom wariatów

A może i nie zwykłych, w końcu to dom wariatów.. Ciekawie przedstawiona sutyacja wojny domowej, Czeczeńców którzy są zwykłymi ludźmi i musieli sięgnąć po karabiny. Rosjan którzy są przerażeni, swoimi wrogami. Wiele mówi o tej wojnie scena kiedy rozamawiają dowódcy-Rosyjski i Czeczeński. Kiedyś służyli razem_teraz przeciwko sobie.. Oby więcej takich filmów, których istotą jest opowieść o ludziach w czasie wojny a nie strzelanka.. Z drugiej strony gdyby mniej było wojen, nie trzeba by kręcić takich filmów.
Świetna jest scena kiedy Zhanna gra na akordeonie, a w tle spada śmigłowiec ... Tak nierealna. Jak cały absurd wojny.

użytkownik usunięty
Wodzu_9

Lepiej btm tego nie ujął....

ocenił(a) film na 5

... Czeczeńców którzy są zwykłymi ludźmi i musieli sięgnąć po karabiny ... -ryzykowna teza, biorąc pod uwagę, że jak nie mają karabinów w rękach to uprawiają mak i takie tam ...
Chorzy po stronie Czeczenów, dyrektor szpitala po stronie Rosjan.Po czyjej stronie jest Bryan Adams???
Mnie film nie poruszył, 5/10. Good night and good luck, esforty

ocenił(a) film na 8
esforty

Mak? Chyba ci się Czeczenia z Afganistanem pomieszała.

ocenił(a) film na 5
maxaue

Jakkolwiek nie podważam faktu, iż największym ,,producentem" opium (ok. 85%) jest Afganistan to nie mam też wątpliwości, że znaczącym finansowym elementem funkcjonowania czeczeńskich watażków, za nic mających sobie życie ludzkie, również życie rodaków,są pieniądze z handlu narkotykowego. Zapewne używając określenia: ,, ...uprawiają mak i takie tam ..." byłem nieprecyzyjny. Poprawiam się, w działaniach przemysłu narkotykowego Czeczenia specjalizuje się w dystrybucji, nieskrępowanej szczególnie, umożliwiło to zniesienie ceł przez Dudajewa i sprawieniem, że lotniska stały się przepuszczalne dla wszystkich towarów(broń i narkotyki) Określenie ,,mafia czeczeńska" to fakt a nie wymysł rosyjskiej prasy.Ci panowie zasiadają na państwowych posadach a zupełnie nie przeszkadza im posiadać prywatne armie i dbać o swe interesy.
Z drugiej strony nie chcę podważać, że w tej wojnie chodzi też o niepodległą i suwerenną Czeczenię, tyle że, Ci którzy ją podsycają woleliby mieć do czynienia z państwem niewydolnym i niekoniecznie demokratycznym.

ocenił(a) film na 7
esforty

"Człowiek jest tak stworzony, aby codziennie robić nowe gówno"- nic dodać nic ująć ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones