PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96456}

Dom wariatów

Dom durakov
7,3 2 454
oceny
7,3 10 1 2454
6,7 7
ocen krytyków
Dom wariatów
powrót do forum filmu Dom wariatów

Nie wiem, która to była minuta, trzydziesta, a może późniejsza, ale uratowała ona ten film w moich oczach. To była scena wymiany między żołnierzami czeczeńskimi i rosyjskimi. Przyłapałam sie na tym, że w trakcie jej oglądania, przestałam się zastanawiać, o co tu chodzi i co ja tu właściwie robię. Dotychczasowe pacjentów "zmagania" z codziennością i nierealnością ani nie śmieszyły ani nie wzbudzały sympatii, a tym bardziej nie wprawiały mnie w zadumę nad ich losem. Od scen z nimi wiało sztucznością...bo to trudno dobrze zagrać wariata i trzeba też mieć na jego pokazanie pomysł.
Dla mnie najlepsze momenty tego filmu to te związane z żołnierzami i konfrontacją rosyjsko-czeczeńską. Z nich wyłoniły się absurdy tej wojny oraz ludzka twarz walczących, której w przekazach telewizyjnych nie uraczymy. Wiadomo, że tytułowy Dom wariatów jest też w zamyśle reżysera nazwaniem sytuacji na froncie, ale wolałabym, żeby akcenty były jeszcze bardziej przesunięte w tym kierunku. Szpital psychiatryczny z jego pacjentami mógłby być jedynie tłem dla bliższego przyjrzenia się obu stronom konfliktu. Myślę, że to by Konczałowskiemu lepiej wyszło i byłoby dla nas ciekawiej.

Pabla_Montanesa

Ach piękne kino :0)))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))) Oby więcej takich filmów...no nic idę spać!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones