PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=818051}

Kosmiczne mistrzostwa

Vratar galaktiki
5,7 1 209
ocen
5,7 10 1 1209
Kosmiczne mistrzostwa
powrót do forum filmu Kosmiczne mistrzostwa

Wizualnie ten film jest na poziomie Avatara - kompletny, rozbudowany świat z własnymi prawami fizyki i biologii oraz paletami barw. Fabularnie jest to bardziej taka kosmiczna baśń dla młodej widowni. Historia jest bardzo komiksowa. Nie narzekam.

Dużym plusem jest to, że twórcy starali się unikać ogranych schematów. Film sprawi nieco kłopotu ludziom przyzwyczajonym do schematów hollywoodzkich (w których zawsze coś "smakuje, jak kurczak"). Polecam się przestawić, wtedy ogląda się przyjemnie.

Polecam i ten film i ogólnie kino azjatyckie (i europejskie też). Wiele fajnych produkcji tam powstaje. U nas kino i telewizja są zdominowane przez napływ filmów i tanich seriali z USA. Przyzwyczailiśmy się. A oglądanie filmów nie-amerykańskich często jest jak odcięcie pępowiny od Maconaldsa i jego burgeró, i pójście do restauracji.

ocenił(a) film na 6
Sony_West

Woow.. przyhamuj trochę mi też ten film się podoba no ale jest trochę krindżowy i przesłodzony przeważnie na końcu no i cos mi tu lekko pachnie jakąś propagandą No i o co chodzi im z tym przytuleniem.

ocenił(a) film na 2
Sony_West

Komputerowo zrobione części może są bliskie Avatara, ale scenografia i kostiumy w scenach na ziemi to jakaś porażka, wyglądają jak wyjęte z jakiegoś przedstawienia teatralnego, strasznie kłują w oczy, szczególnie jak na film z 2020 roku! Gra aktorska pozostawia wiele do życzenia, a niektóre teksty (a oglądałam wersję po angielsku) były tak kiczowate, że aż wywracałam oczami. Generalnie sam pomysł i fabuła nie były złe, niektóre sceny w kosmosie były całkiem spoko i chyba tylko dlatego doglądałam cały film do końca. Uważam, że bardzo zmarnowany potencjał, bo gdyby dopracować niektóre rzeczy, mógł być naprawdę dobry film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones